Tak dramatycznego Bożego Ciała nie spodziewali się mieszkańca Jasła. Około godziny 17 do rzeki weszła 11-latka. Dziewczynka zaczęła się topić, co zauważył 39-latek. Mężczyzna nie czekał ani chwili tylko ruszył dziecku na ratunek. Niestety nurt rzeki był tak silny, że porwał także go.
39-latek z Jasła wskoczył do topiącej się w rzece 11-latki. Wierzył że uda mu się ją uratować

39-latek z Jasła wskoczył do topiącej się w rzece 11-latki. Wierzył że uda mu się ją uratować

Udostępnij

Akcja ratunkowa, która doprowadziła do tragedii

Na miejscu strażacy pojawili się bardzo szybko. To niestety nie pomogło… Wcześniej wyłowiono 39-latka, którego przez 40 minut reanimowano. Niestety zginął.Kilkanaście godzin później z rzeki nurkowie wyciągnęli 11-letnią dziewczynkę. Ona także nie żyła.

Oficer prasowy jasielskiej policji asp. sztabowy, Piotr Wojtunik, powiedział: Dno w tym miejscu jest nierówne, pełno tam wyrw, dołów. Dziecko wpadło do rzeki i porwał je wir. Na pomoc skoczył mężczyzna. Niestety oboje nie żyją

Według tego, co udało się ustalić, mężczyzna nie był spokrewniony z dziewczynką. Nad wodą przebywał z czwórką swoich dzieci, które osierocił… Mieszkańcy nie kryją tego, że są wstrząśnięci tragicznym wydarzeniem. Przyznają, że miejsce jest bardzo zdradliwe i wielu wykwalifikowanych pływaków nie dawało sobie rady.

Kondolencje dla rodzin zmarłych…

popularne.pl

YOUR REACTION?

Facebook Conversations