W RPA na terenie rezerwatu Sibuya jego strażnicy odnaleźli szczątki dwóch osób. Najprawdopodobniej byli to kłusownicy, którzy polowali na nosorożce.
Chcieli upolować nosorożca, ale natrafili na lwy. Zostały po nich jedynie buty

Chcieli, zabić sami zginęli

Na terenie rezerwatu Sibuya w RPA strażnicy znaleźli dwa ciała, a właściwie to, co z nich zostało, należące najprawdopodobniej do kłusowników polujących na nosorożce. Wszystko wskazuje na to, że w czasie polowania zostali oni pożarci przez lwy. Strażnicy przypuszczają, że kłusowników było więcej, ponieważ w okolicy znaleźli 3 pary butów. Nie wiadomo, co stało się z 3. osobą. Według informacji przekazanych przez BBC w okolicy znalezienia ludzkich szczątek znajdowały się również strzelba oraz siekiera.

Chcieli upolować nosorożca, ale natrafili na lwy. Zostały po nich jedynie buty

Udostępnij

Jest coraz gorzej

Nick Fox, szef rezerwatu Sibuya, uważa, że kłusownicy pojawili się na terenie rezerwatu w niedzielę wieczorem lub też w poniedziałek rano. Podkreśla także, że niestety polowania na nosorożce stają się w Afryce coraz intensywniejsze. Wszystko przez to, że popyt na ich rogi w ostatnich latach znacznie się zwiększył. Najchętniej kupują je osoby z dalekiego wschodu. W krajach takich jak Chiny czy Wietnam róg nosorożca traktowany jest jako afrodyzjak. Fox powiedział też znaczące słowa w rozmowie z Daily Mail:

Jest nam bardzo przykro z powodu śmierci ludzi. Jednak pamiętajmy, oni przybyli tu zabić nasze zwierzęta. Jest to bardzo jasna wiadomość, którą każdy kłusownik powinien wziąć sobie do serca – nie zawsze będziesz zwycięzcą

Chcieli upolować nosorożca, ale natrafili na lwy. Zostały po nich jedynie buty

Udostępnij

Dla niektórych chęć zdobycia pieniędzy jest najważniejsza…

popularne.pl

YOUR REACTION?

Facebook Conversations