Rodzice śpiący na podłodze, wygięci na niewygodnym krześle, omijani przez personel szpitala to standardowy widok na oddziałach dziecięcych w naszych szpitalach.
Przekazali 4 tysiące łóżek i foteli do szpitali! WOŚP zadbała o rodziców czuwających nocami przy swoich dzieciach!

Każdy rodzic chce czuwać przy swoim dziecku więc nie zważając na niewygody zostają przy pociechach. Jednak WOŚP postanowiła jakoś pomóc im w tych zmaganiach! 

Jak można przeczytać na ich stronie:

Akcja „Leczyć z miłością” została zapoczątkowana przez sytuację która dotknęła rodzinę w jednym z jeleniogórskim szpitali. Pani Anita spała na podłodze pod łóżeczkiem swojego 1,5 rocznego syna. Zdjęcie zostało umieszczone przez jej męża na jednym z portali społecznościowych. Sprawa została szeroko skomentowana i poruszyła serca wiele osób.

Wkrótce do placówek trafi 4 tysiące leżanek i foteli

Fragment listu wysłanego przez Fundację do polskich szpitali:

Kiedy ten temat poruszyliśmy publicznie, mocny głos w dyskusji zabrali rodzice. Otrzymaliśmy do tej pory kilka tysięcy sygnałów dotyczących tego problemu. Jestem przekonany, że Państwu są one także bardzo dobrze znane. Rodzice nie mają na czym się położyć, niektóre szpitale wypożyczają sprzęt, inne nie. Bardzo wiele szpitali z różnych, i dla nas zrozumiałych powodów, nie do końca akceptuje taki stan rzeczy. Problem przebywających na oddziale rodziców lub opiekunów jest niezwykle trudny do natychmiastowego rozwiązania. Otrzymaliśmy jednak ogromne słowa wsparcia dla naszej inicjatywy i pragniemy zrealizować plan dalszego wyposażenia szpitali w tym zakresie. Zróbmy to wspólnie ustalając zasady i możliwości, co doprowadzi nas na końcu do rozwiązania bolesnego dla rodziców i dzieci problemu.

Źródło: www.wosp.org.pl

wiemy.to

YOUR REACTION?

Facebook Conversations