Wizyta w oceanarium wydaję się świetną zabawą, szczególnie jeśli idzie się tam w czasie lekcji, więc zamiast siedzenia na lekcji wyjście i podziwianie...
Rodzice zabronili synowi iść z klasą do oceanarium. Wysłali list do szkoły który wszystko wyjaśnia.

Rodzice zabronili synowi iść z klasą do oceanarium. Wysłali list do szkoły który wszystko wyjaśnia.

W jednej ze szkół we Francji nauczycielka postanowiła, że zabierze całą klasę do oceanarium „Marineland Antibes” na francuskiej Riwierze, gdzie można zobaczyć orki. Mama jednego z uczniów - Maniego zabroniła chłopcu iść z klasą na tą wycieczkę. Mimo początkowego zdziwienia Audrey w krótkim liście do nauczycielki  wyjaśniła, dlaczego podjęła taką decyzję. 


Nie uważamy z mężem, aby to było etyczne i na miejscu, żeby obserwować orki i delfiny w basenie i skaczące przez obręcze. Powinny pływać od 100 do 200 km dziennie, a nie przebywać w tak małym zbiorniku. Uczymy dziecko empatii, a tym samym nie popieramy zachowań, przez które cierpią zwierzęta. Dziękuję za zrozumienie.


Siedmiolatek sam zresztą nie miał ochoty brać w tym udziału. Wręcz wyraził zdanie, że to jest złe i chciałby, aby delfiny i orki pływały na wolności. Pochodzący z Francji chłopczyk już niedługo będzie szczęśliwy, ponieważ francuski Minister Środowiska przyjął dekret, który ma przynieść kres niewoli zwierząt w tego typu parkach rozrywki.

Źródło: https://www.hna.de, https://popularne.live

YOUR REACTION?

Facebook Conversations