Kiedy młodzi rodzice, Michelle i Chris, powitali na świecie swoje pierwsze dziecko, doświadczyli całej gammy uczuć. Narodziny syna były spełnieniem ich marzeń.
Rodzice zauważyli przy inkubatorze synka dziwną rzecz. Mama przyglądała się jej i płakała

Mały Benjamin pojawił się dwa miesiące za wcześnie, w związku z czym jego życie wciąż było zagrożone

Dzieciom urodzonym przed planowanym terminem wciąż grozi wiele komplikacji. Benjamin potrzebował stałej opieki, więc został umieszczony na oddziale intensywnej opieki dla noworodków.

Pod okiem pielęgniarek chłopiec zaczął nabierać sił i rozwijał się w imponującym tempie. Rodzice wkrótce mogli zabrać go do domu

Podczas odwiedzin syna rodzice zauważyli coś dziwnego przy inkubatorze. Z kroplówki zwisał niebieski kawałek materiału. Po bliższych oględzinach okazało się, że to mała pelerynka w stylu Supermana z literą „B”.

Dla naszego małego superbohatera. Dużo miłości od Stephanie T. – brzmiała dołączona karteczka

Poruszeni nieoczekiwanym gestem rodzice poczuli nagły przypływ emocji. Michelle natychmiast zalała się łzami wzruszenia

Para nie znała żadnej Stephanie, byli więc ciekawi, kto mógł zostawić tajemniczą karteczkę. Szybko okazało się, że to jedna z pielęgniarek pracująca na oddziale dla noworodków.

Pelerynka i ciepłe słowa były sposobem Stephanie, by otoczyć dzieci dodatkową miłością i wesprzeć zmartwionych rodziców

Stephanie pomyślała, że drobny gest dla malutkich dzieci, które każdego dnia walczą z przeciwnościami, może dodać im otuchy. W oczach kobiety, maluchy są prawdziwymi superbohaterami.

To również sprawia, że rodzice się uśmiechają w tak trudnym czasie. Niewielki akt, który naprawdę wiele dla nich znaczy – tłumaczy kobieta

Choć Benjamin jest już w domu, na oddziale wciąż przebywa wiele dzieci. Stephanie dla każdego z nich przygotowała pelerynkę

Pomimo wielu wyzwań jakie czekają na położną, zawsze znajduje czas i ciepłe słowa dla najmłodszych pacjentów i ich rodziców. Nawet najdrobniejszy gest może wiele zmienić.

Ludzie tacy jak Stephanie zasługują na uznanie. Dzięki nim świat staje się lepszym miejscem!

popularne.pl

YOUR REACTION?

Facebook Conversations