Jednak żadna suma pieniędzy nie zwróci mu lat spędzonych w więzieniu oraz nie zrekompensuje psychicznych i fizycznych tortur które tam przeżył!
Tomasz Komenda oświadczył jakiej wysokości oczekuje odszkodowania! Kwota jest wysoka!

Tomasz Komenda oświadczył jakiej wysokości oczekuje odszkodowania! Kwota jest wysoka!

Premier Mateusz Morawiecki przyznał Komendzie specjalną rentę w wysokości 4 tys. złotych, która miałaby mu pomóc ułożyć sobie na nowo życie po traumatycznym pobycie w więzieniu. Z pewnością nie jest to jednak wystarczająca rekompensata.


„Odszkodowanie będzie za to, co utracił, a zadośćuczynienie, za krzywdy, których doznał za bycie z zakładzie karnym. Nie ma taryfy, każdy przypadek jest indywidualny. Jeśli chodzi o odszkodowanie, utracił składki emerytalne za 18 lat, jeśli chodzi o zadośćuczynienie – musi mi jeszcze dokładnie opowiedzieć jak go bito, poniżano” – powiedział były minister sprawiedliwości.

Przypomniał też, że w Polsce największe do tej pory odszkodowanie w podobnej sprawie wyniosło 3 mln złotych. Sprawa dotyczyła 12 lat niesprawiedliwie spędzonych w więzieniu. Na pytanie, czy Ćwiąkalski – jako pełnomocnik Komendy – będzie chciał zażądać wyższej kwoty, odpowiedział: „Na pewno”.

Wszystko więc wskazuje na to, że Komenda będzie walczył w sądzie o nie mniej niż 4 mln złotych odszkodowania.

Źródło: lolmania.pl, radiozet.pl

YOUR REACTION?

Facebook Conversations